Skip to content

O nas

Misja

Naszą misją jest rozpowszechnianie wiedzy oraz poszukiwanie nowych rozwiązań dotyczących możliwości pozyskiwania i wykorzystania odnawialnych źródeł energii – w szczególności wód geotermalnych.

Dążymy do pozyskiwania czystej energii, dostępnej przez cały czas – bez względu na to, czy świeci słońce, czy wieje wiatr.

Szukamy
rozwiązań

Planujemy
realizację

Pozyskujemy dofinansowania

Projektujemy

Dbamy o rzetelne wykonanie inwestycji

O firmie

Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem i realizacją innowacyjnych projektów opartych na wykorzystaniu wód termalnych oraz innych źródłach energii odnawialnej. Dla naszych Klientów znajdujemy możliwości wykorzystania i przejścia z tradycyjnych- wysokoemisyjnych źródeł energetycznych na odnawialne źródła energii.

Nasze usługi są skierowane zarówno do jednostek sektora publicznego jak i prywatnego. Do przedsiębiorstw z branży energetyki, rekreacji, turystyki, ale także do każdego kto w swojej działalności pragnie wykorzystywać rozwiązania najbardziej przyjazne środowisku.

Historia

Firma PROINSOL Sp. z o.o. spółka komandytowa (dawniej PRO-INVEST SOLUTIONS Sp. z o.o. Spółka komandytowa) jest prawnym sukcesorem firmy PROFI-INVEST powstałej w 2003 r.

Nasza firma była jedną z pierwszych na rynku promujących i realizujących projekty związane z wykorzystaniem źródeł geotermalnych.

W ciągu wieloletniej obecności na rynku zrealizowaliśmy ponad 40 projekty geotermalne w szerokim spektrum zastosowań począwszy od ciepłownictwa i energetyki po rekreację i balneologię.

Zespół

PROINSOL to zespół ludzi, których łączy nie tylko wiedza i doświadczenie ale przede wszystkim pasja i zaangażowanie. Poszukiwanie i realizowanie projektów pełnych wyzwań, wymagających innowacyjnego spojrzenia na realizację tematu dodaje nam energii i chęci do działania.

Nasz multidyscyplinarny zespół specjalistów zapewnia profesjonalne i kompleksowe wsparcie procesu przed inwestycyjnego oraz inwestycyjnego między innymi poprzez przygotowanie i opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej i projektowej, wniosków o dofinansowanie, wniosków koncesyjnych, biznes planów i studiów wykonalności.